Pokud se podíváme na přední společnosti světa, s dostupností a přítomností na světových burzách, jednou z takových bude také technologický gigant Billa Gatese, Microsoft. Společnost založená původně koncem 70. let dnes patří mezi přední společnosti na světovém trhu, které jsou v popředí hledáčku mnoha investorů. Stojí však Microsoft akcie za to, do nich investovat? 

Podívejme se krátce na společnost Microsoft, založena byla v roce 1975 a dnes poskytuje nejen mnohé technologické hardwary, ale také softwary a služby pro zákazníky po celém světě. Tato akciová společnost dále funguje v mnoha aspektech a poskytuje nejrůznější služby, díky tomu se často podílí na vývoji, investování a developmentu jiných aplikací nebo společností, které pronikají na ten samý trh. Právě pozornost nad kroky společnosti Microsoft Corporation mimo jejich základní oblasti podnikání dokáže více přiblížit samotné microsoft akcie a jejich hodnotu nebo zajímavost investorům. 

Akcie společnosti a jejich nákup 

Získat akcie microsoft je v současné době velmi jednoduché, a to také díky jejich přítomnosti v rámci burzovního trhu NASDAQ, který v sobě zahrnuje největších společností světa, včetně společnosti Microsoft. Ukazatelé pro akcie microsoft graf dále poukazují na jednotlivý stav a dění na trhu, včetně jeho sentimentu. Podle toho můžete posoudit, zda je vhodné do těchto akcií investovat. 

Nákup akcií společnosti Microsoft je možný jednoduchým způsobem v rámci vybraného brokera, s nabídkou možnost akcií a akciových indexů s rozsahem na NASDAQ nebo burza akcie pro americké společnosti. Při výběru brokera, pokud se chcete zaměřit právě na tuto společnost, je proto důležité zvážit rozsah jejich nabídky, ale také jejich regulace. Pro evropské investory může být dostupnost některých amerických brokerů vzdálenější nebo regulačně nemožná, offshore brokery je však nutné pečlivě zvážit. 

Důvody pro nákup akcií Microsoft 

Teď více než kdy dříve existuje půda pro nákup akcií společnosti Microsoft, akční cena čeká na mnohé nové, ale také zaběhlé investory. Důvodem je nedávno představený operační systém pro osobní počítače, Windows 11. Ten a jeho nasazení do akce budou předmětem možného vlivu na akcie společnosti. Nejnovější operační systém představuje prvky, které jsou v současné pandemické situaci zcela zásadní, jako je integrace aplikace pro videokonference, Windows jsou tak předmětem současné konverzace. 

Zároveň je nutné zmínit také herní aktivity společnosti, spojené s jejich investicemi a vývojem herních konzolí a herních aplikací, například pro Xbox One. 

Nakonec není možné opomenout také akvizici Nuance Communications, společnosti poskytující softwarové technologie se zaměřením zejména na rozpoznávání řeči nebo umělou inteligenci. 

Existuje tedy několik důvodů, proč se zaměřit právě na akcie této nadnárodní společnosti s dlouholetou a stabilní přítomností nejen na americkém, ale hlavně mezinárodním trhu.