Co to vlastně je nebankovní půjčka? Můžeme říci, že je mnohem snadnější se k takové půjčce dostat, existuje mnoho různých druhů: před výplatou neboli krátkodobé, nebankovní hypotéky či úvěry.

V podstatě je to jakýsi soukromý zprostředkovatel, který půjčuje peníze a mnohdy bez doložení příjmu, zástavy nebo ručitele, stačí dva nebo jeden doklad totožnosti a je vyřízeno. Další prioritou takových půjček je, že je může dostat člověk, který už nějaký ten rest má, třeba je veden v záznamu Solus, nebo jiných registrech, protože soukromý věřitel tyto skutečnosti nezjišťuje. Nehledě na to oproti bankovním půjčkám jsou tyto úvěry vždy uhodnutelné, ať už na výši splátek, době splacení či posunutí splátky pokud dotyčný nebude moct zrovna zaplatit včas.

Další výhodou je rychlost vyřízení nebankovní půjčky, ve většině případů existují online formuláře, kde vyplníte základní údaje o své osobě, formulář odešlete a do pár minut Vás kontaktují s nabídkou a podmínkami smlouvy.

Jako velkou nevýhodou je skutečnost, že takové poskytování peněz nemusí být zrovna to pravé a lehce narazíte na mnoho podvodníků, kteří z lidí tahají jen poplatky předem, a když už se zadaří a je to důvěryhodný zdroj, tyto půjčky mají velice vysoké úroky. Patří sem i krátkodobé úvěry jako jsou třeba půjčky před výplatou na trhu, je jich touhle dobou už mnoho a můžete si vybírat, většinou jsou to částky do 10 000kč.

Příkladem jsou: Japonská půjčka, Via sms, Holandská půjčka atd.

Shrnutím na závěr, nebankovní půjčky jsou mnohem dostupnější, než ty bankovní, kde musíte splňovat mnohá kritéria, ale na druhou stranu něco za něco. Jsou tu zase velmi vysoké úroky a leckdy se takové úvěry ani nevyplatí. Z těchto poskytovatelů jsou na tom nejlépe půjčky krátkodobé před výplatou, kde nejsou tak veliké úroky pokud je to na deset dní a méně.

U mnohých poskytovatelů se stává, že dokonce první půjčky jsou bezúročné, tedy vrátíte jim jen to, co jste si půjčili. V dnešní době kdy se opravdu může člověk dostat do velmi svízelné situace, kdy si neví rady a banka mu není schopna poskytnout úvěr, jsou tyto půjčky prioritou, ale pokaždé se musíme zamyslet nad tím za jakých podmínek a jestli je to pro nás vůbec výhodné a nedostaneme se takovým úvěrem ještě do větších problémů, než máme.