První půjčka zdarma je produkt poměrně oblíbený. Přinášíme vám rady, jak vybrat první půjčku zdarma.

Na co si chci půjčit

Zejména u krátkodobé půjčky je potřeba zvážit, zda si skutečně musíte půjčovat. Půjčka na 30 dní zdarma je vhodná v případech, kdy potřebujete vyřešit nenadálou situaci v podobě rozbitého auta, spotřebiče, vysokého nedoplatku za energie nebo jen potřebujete půjčku před výplatou, atd. Naopak se nevyplatí půjčovat si na dovolenou či novou elektroniku.

Společnost si prověřte

Když už se rozhodnete pro krátkodobou půjčku, vybírejte si z ověřených poskytovatelů. Jejich seznam najdete na stránkách České národní banky, která je má nově pod svým dozorem. Spolehlivý poskytovatel má zpracovaný web, kontaktní informace, nechybí IČ, veškeré kontaktní údaje.

Výběr těchto půjček je stále poměrně velký, proto volte skutečně pečlivě. Některé společnosti nabídnou první půjčku max. 3000 Kč, jinde si můžete půjčit až 10 000 Kč. Záleží na vašich preferencích.

Spočítejte si půjčku s on-line kalkulačkou

Díky flexibilnímu nastavení si můžete půjčku okamžitě nasimulovat, snadno si tak spočítáte výši půjčky, případně výši splátky. U nových žadatelů je běžná první půjčka zdarma, kdy si peníze půjčíte na 30 dnů. Půjčka vrátíte bez jakýchkoliv poplatků a úroků v řádném termínu. Ovšem pozor: jakmile si požádáte o prodloužení termínu splatnosti, tuto výhodu ztrácíte a musíte uhradit celou částku včetně poplatků a úroků.

Velmi důležité je spočítat si, kolik peněz skutečně potřebujete. Je lepší si půjčit raději menší částku, než peníze navíc. Nikdy nevíte, co se může stát a může nastat problém se splácením, byť si půjčíte třeba jen tisíc korun navíc. Nemáte-li finanční rezervu, můžete se dostat do finančních problémů.

Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se

Většina poskytovatelů nebankovních půjček umožní, abyste je kontaktovali pomocí formuláře, telefonicky nebo prostřednictvím live chatu. Můžete se tak okamžitě zeptat na vše potřebné, pokud něčemu ve smlouvě či obchodních podmínkách nerozumíte.

Nepůjčujte si pod tlakem

Nepůjčujte si peníze, když jste v časovém presu nebo pod tlakem. Ani první půjčka zdarma není vždy nejvhodnější řešení a může se vám prodražit v okamžiku, kdy zjistíte, že nemáte na splátku. Stačí, aby se zpozdila výplata a mohou vám naskákat poplatky a sankce za poplatky. Proto je potřeba si každou smlouvu skutečně řádně přečíst a zajímat se o všechny poplatky, které jsou s půjčkou spojeny.

Zaměřte se na výhody půjčky

Právě výhody půjčky rozhodují o tom, jak moc je pro zákazníka výhodná. Právě první půjčka zdarma je jednou z výhod, kterou by měl žadatel využít. První půjčka zdarma je určena pro klienty, kteří si doposud u dané společnosti nepůjčovali. Jedná se o nabídku, která má za cíl přilákat nové zákazníky, kteří se budou pro půjčku vracet. Nejedná se o žádný podvod, jen je třeba řádně dodržovat podmínky poskytovatele půjčky, aby byla skutečně půjčka zdarma.