Že vás se registry dlužníků netýkají a v brzké době ani týkat nebudou? A víte, že k tomu, aby se sem dostalo vaše jméno, stačí opravdu jen málo? Do registrů dlužníků vás může dostat jedna neuhrazená faktura od telefonního operátora, přečerpání kontokorentu, pozdě uhrazený nájem nebo třeba pozdní splátka hypotéky či nové pračky.

Spousta klientů bank i žadatelů o nebankovní půjčku se během schvalovacího procesu diví, jak je možné, že mají s vyřízením úvěru takové problémy a kdo může za to, že se jejich jméno v registrech objevilo. Ve finále bohužel zjistí, že jediným viníkem jsou oni sami, a proto se začínají poohlížet po půjčkách bez nahlížení do registru. Jak tyto půjčky fungují a proč se o ně vyplatí zajímat? Prozradíme na následujících řádcích!

Půjčky bez nahlížení do registru ve zkratce

  • Vyšší úroky než v bance
  • Možnost sjednat půjčku online
 • Bleskové vyřízení

 

  • V případě potřeby je možno domluvit se na odkladu splátek
  • Věřitel obvykle ověřuje pouze svůj interní registr
  • Automatické schvalovací nástroje pracující v režimu 24/7
 • U opakovaných žádostí lze vyřídit půjčku prostřednictvím SMS

 

 • Nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte z pohodlí domova
 • Řešení pro klienty, kterým banka nepůjčí
 • Produkt, který konkuruje kreditním kartám či kontokorentu
 • Bezúčelové půjčky na cokoli

Výhody a přednosti půjček bez nahlížení do registru

Půjčky bez registru jsou produktem nebankovních společností, které často nabízejí mnohem mírnější podmínky sjednání oproti například bankám. Obvykle je potřeba mít alespoň nějaký pravidelný příjem, vlastní bankovní účet a telefonní číslo. U těchto půjček jste ale na druhou stranu oproštěni od zdlouhavé administrativy.

Veškeré vyřizování probíhá výlučně online prostřednictvím internetových formulářů, kde stačí navolit objem půjčky, počet splátek i jejich výši. Řada společností, které nebankovní půjčky bez registru poskytují, pracují s automatickými schvalovacími systémy, které vyhodnotí žádosti klientů prakticky okamžitě po jejich přijetí.

Poskytnutí půjčky je tedy otázkou několik hodin, maximálně pak dvou pracovních dnů. Další předností je skutečnost, že společnost nepotřebuje vědět, jak vypůjčené prostředky využijete. Je tedy pouze na vás, zda je použijete na úhradu dluhů z dřívější doby, koupi pračky nebo zaplacení letní dovolené.

Protože řada poskytovatelů nahlíží pouze do svých interních registrů, mohou půjčku získat i osoby, které jsou v obvyklých registrech dlužníků (SOLUS, BRKI, CBCB, LLCB, CEE) vedené. To ovšem záleží na konkrétním poskytovateli.  V případě problémů se splácením je navíc u řady společností možnost domluvit odklad splátek nebo navolit nový splátkový kalendář. Vždy je ovšem důležité začít svou situaci aktivně řešit hned jakmile to bude možné.

Nevýhody a rizika půjček bez nahlížení do registru

Mezi největší nedostatek patří jistě vyšší úroky, jež jsou s tímto produktem neodmyslitelně spojené. Protože společnost, která tento typ půjček poskytuje, podstupuje poměrně vysoké riziko, musí si toto riziko nějakým způsobem kompenzovat. Proto je dobré důkladně počítat a odpovědět si na otázku, zda se vám tato forma půjčky opravdu vyplatí či nikoli.

Dobré je také porovnat jednotlivé nabídky mezi sebou a vybrat z nich tu, která vám bude nastavenými parametry nejvíce vyhovovat. Nabídky společností můžete porovnat jednotlivě nebo hromadně prostřednictvím praktických online kalkulaček, které šetří váš drahocenný čas.

Pozor si dejte na nápadně „výhodné“ nabídky, ale i produkty, u nichž poskytovatel požaduje peníze předem. Vyhněte si půjčkám u fyzických osob a nahlédněte do internetových fór a diskuzí. Nejcennější je v tomto případě osobní doporučení někoho z rodiny nebo známých či přátel.

Máme pro vás 3 nejlépe hodnocené poskytovatele půjček nahlížení do registru:

1.   Kreditech Česká republika s.r.o. – Zaimo půjčka

Se Zaimo půjčkou můžete váš rodinný či firemní rozpočet vylepšit o 15 až 75 tisíc korun. Splatnost následně můžete rozložit do 6 až 36 splátek a v případě problémů požádat o její prodloužení. Společnost používá certifikovaný chytrý software, který žádosti vyhodnocuje během velmi krátké doby a nezanechává žádné negativní stopy na vašem kreditním skóre. Půjčku vyřídíte pěkně z pohodlí svého domova během několika hodin. Po ověření vašeho bankovního účtu a podepsání smlouvy jsou peníze obratem zasílány prostřednictvím brány The Pay, kterou najdete po přihlášení do svého profilu. (pozn. red.: Parametry z oficiálních webových stránek platné ke dni 11. 7. 2016).

2.   CreditPortal, a.s. – půjčka CreditPortal

U společnosti CreditPortal, a.s. si můžete opět prostřednictvím online formuláře sjednat půjčku ve výši 500 až 30 000 Kč (první půjčka omezena nižší hranicí) a to na dobu 5 až 30 dnů. Jakmile společnost schválí žádost o půjčku a ověří váš bankovní účet, peníze na něj zašle zhruba do 10 minut. Požádat ovšem můžete také o jejich vyplacení v hotovosti. I CreditPortal pracuje s automatickým systémem vyhodnocování žádostí, který šetří váš čas i peníze. (pozn. red.: Parametry z oficiálních webových stránek platné ke dni 11. 7. 2016).

 

3.   TOMMY STACHI s. r. o. – Tommy Stachi půjčka

U této společnosti si můžete půjčit 5 až 100 tisíc korun a to na dobu 12 až 36 měsíců. I zde se opět setkáte s bleskovým posuzováním žádostí a následným zasláním peněz na bankovní účet. Půjčka je oproštěna od zdlouhavé a zbytečné administrativy i skrytých poplatků a plateb předem. Stačí jen vyplnit online formulář a počkat si na jeho schválení a následné připsání peněz na váš bankovní účet. Podmínky úvěru jsou transparentní a dopředu známé, takže se nestane, že až po podpisu smlouvy zjistíte všechny nezbytné informace. I u tohoto poskytovatele lze v případě problémů požádat o prodloužení splatnosti. (pozn. red.: Parametry z oficiálních webových stránek platné ke dni 11. 7. 2016).

Máte zkušenosti s některým z výše uvedených poskytovatelů půjček bez nahlížení do registrů?