pujcky-1

pujcky-1

Jak na půjčky – 1. díl

Připravili jsme pro vás nový seriál o tom jak správně vybrat půjčku, aby byla co nejvýhodnější a mohli jste z ní využít maximum. Jak již název napovídá, seriál se bude jmenovat jako náš portál „Jak na půjčky“ v každém díle si představíme jednu oblast která se půjček týká a kterou je dobré mít promyšlenou než si půjčku skutečně pořídíte.

V prvním díle si řekneme co by mělo předcházet samotnému pořízení půjčky. Ono totiž získat půjčku je dnes již tak snadné, že si ji lidé vezmou často zbytečně aniž by ji potřebovali. Úvodem se tedy zamyslete, zda se nejedná jen o chvilkový rozmar nebo skutečně řešíte akutní problém a půjčku potřebujete doopravdy.

Rychlá půjčka / Půjčka beze spěchu

Na začátku vás vůbec nemusí zajímat u jaké společnosti si půjčku vezmete nebo kolik budete splácet. Důležité je, jak rychle půjčku musíte mít doma. Je to otázka několika týdnů nebo je nutné mít peníze doma zítra? To je zásadní rozdíl a dá se tušit, že podle toho se poté bude odvíjet i cena půjčky.

Takové akutní problémy, které lidé řeší a je potřeba sehnat peníze co nejrychleji jsou havárie v domácnosti. Ono když se vám rozbije lednička, tak to prostě několik týdnů bez ní nezvládnete. To samé pračka nebo i mikrovlnka, vše již považujeme za takový standard a samozřejmost a bez nich to není žádná sranda. Něco jiného by byla porouchaná televize, protože to již jde o zábavu, ale přiznejte si sami, jak dlouho byste bez televize vydrželi?

Pokud např. plánujete dovolenou a víte, že peníze stačí až za 1 měsíc, je to ideální, protože máte spoustu času si vše rozmyslet, najít nejvýhodnější podmínky a dovolená vás díky tomu vyjde levněji. Když vám ale nějaká ta koruna měsíčně zbývá, většinou si je dáte stranou právě na dovolenou a takovou půjčku potom řešit nemusíte. Kdo peníze za celý rok neušetří, nic jiného mu nezbývá, ale tu možnost vzít si půjčku na dovolenou stále má.

Než si půjčku pořídíte

Protože vy ale budete řešit půjčky akutní, budeme si povídat hlavně hlavně o nich. Nepodléhejte panice, vše se dá řešit a rychlé půjčky jsou dnes opravdu rychlé, takže nebudete objevovat Ameriku. Hlavně byste se měli vyvarovat vzít si půjčku z nějakého inzerátu v novinách. Když se do nich podíváte, tak téměř každý inzerát je půjčka.

To jsou ale půjčky většinou od soukromých osob a takové nikdo nekontroluje. Mohou tedy mít podmínky podle své vůle a často i velmi netransparentní. Pokud si chcete ušetřit spoustu starostí, tak tyto půjčky nebrat a poohlédněte se po některé z prověřených společností, kterých je dnes i v samotné České Republice požehnaně. S takovou půjčkou se vám v dalších částech seriálu budeme snažit poradit.

[hana-code-insert name=’sklik250′ /]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *