Pořídit si úplně nový automobil má rozhodně spoustu výhod. Jednak je jisté, že jej nikdo před vámi nepoškodil, jednak máte záruku na případné potíže. Ne každý je ovšem schopný našetřit takovou částku, aby si ho mohl dovolit. Operativní leasing to i přesto umožňuje.

Kdo si chce pořídit nové auto a nemá našetřenou celou sumu, může si vzít půjčku, případně zkusit leasing. Většina lidí však zná pouze ten klasický, finanční, při němž prostě splácí peníze, a jakmile zaplatí celou částku, auto přechází do jejich vlastnictví. Věděli jste, že existuje ještě tzv. operativní leasing?

Jak se liší od finančního leasingu?

Hlavním rozdíl mezi finančním a operativním – leasingem spočívá v tom, že u operativního vůz nikdy nepřejde do vašeho vlastnictví. Smlouvu dostanete třeba na tři roky a za tu dobu možná celkovou částku ani nestihnete splatit. Na tom vůbec nesejde, protože po ukončení smlouvy uzavřete novou a ta se týká jiného automobilu. Každých několik let (podle délky trvání smlouvy) tedy dostáváte nový vůz. Co udělá poskytovatel leasingu s tím starým, už není vaše starost. Mnozí vám umožní auto za zůstatkovou cenu odkoupit, ale dělat to nemusíte.

Jaké to má výhody?

Tou největší je samozřejmě šance mít pravidelně nové auto, přestože nemáte k dispozici spoustu peněz najednou. Platíte pouze měsíční splátky, jejichž výše se odvíjí od zvoleného modelu. Jste-li na tom momentálně finančně dobře, můžete si platit vůz vyšší třídy, až začnete stavět nebo půjdou děti na vysokou, vyberete si levnější vůz.

Kromě toho se spoustě zákazníků líbí, že se o auto vlastně vůbec nemusí starat. Není napsané na ně, takže nemají starosti se správou a pravidelným servisem. To vše zařizuje leasingová společnost. Aspoň tedy pokud si vyberete nějakou slušnou. Na našem trhu se už dlouhou pohybuje Hertz Lease, což je rozhodně dobrá volba, ať už nad operativním leasingem přemýšlíte z hlediska firmy, nebo vás jako fyzické osoby.