pujcka-strecha

pujcka-strecha

Bydlet se musí aneb jak jsem si vzala půjčku na novou střechu

Nikdy jsem si nic nepůjčila a vždy jsem se bránila tomu abych si kdy vzala půjčku či cokoliv podobného.Měla jsem z půjček strach a tak jsme žili jak se dalo.

Když peníze byly tak se většinou rychle rozkutálely a když ne tak jsme se museli všichni uskromnit. Bydleli jsme ve starém domě po rodičích s velkou zahradou.Co vám budu vyprávět.takový dům je nikdy nekončící práce.Co peněz jsme do něj již investovali,ale zase jsme nikdy nemuseli bydlet v králíkárně jak říkám panelákům.

Jednoho dne přišlo do našich životů zvláště těžké období.Děti i manžel hodně stonaly a tak jsem skoro čtvrt roku strávili po doktorech a nemocnicích a samozřejmě se to projevilo na výplatních páskách. Neštěstí bohužel nechodí po horách ,ale po lidech a aby toho nebylo málo tak se jednoho deštivého dne propadla část střechy.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Nevěděla jsem jestli se smát či plakat protože toho na mě bylo v posledních dnech opravdu hodně.Peníze již dávno došly a střecha není věc která by se dala řešit až na několik měsíců. Když manžel kouknul na škodu bylo nám jasné že jediným možným řešením bude koupě nové střechy a to se bez půjčky neobejde. Bylo to poprvé co někdo u nás doma řekla slovo půjčka a já se bála co s námi bude dál.

Nechtěla jsem si půjčovat zvláště ne v této nejisté situaci,měla jsem strach jestli nám půjčku vůbec umožní.A trochu jsem se styděla že si musím půjčku vzít po tolika letech…

Manžel byl silná osobnost a taky se s ničím dlouho nerozpakoval. Ještě ten den zajel do banky poptat se na výši půjčky kterou by nám mohli pomoci. Domů se vracel s úsměvem na tváři protože půjčku získal a to takovou že nám půjčené peníze na novou střechu bez starostí vystačily. Do týdne bylo po problémech. Do domečku nám neteklo a my se zase měli dobře.

Píšu půjčka, ale na střechu lze použít i hypotéka, protože to souvisí s domem a bydlením. Hypotéky vycházejí na splácení o dost lépe, takže asi proto jsme se dostali na zajímavou částku, která nám stačila. Až později jsem se doslechla, že se kvůli tomu nemusí chodit do banky, ale jde to zařídit i po internetu, např. Žádost o hypotéku online, ale to bude jen jedna z mnoha.

Půjčku jsme však museli pravidelně splácet což znamenalo že jsem doma udělala nový rozpočet a dle něho jsme se poctivě řídili. Brzy jsme všechny peníze vrátili a půjčka byla splacená. Ted už se půjček nebojím, nelibuji si v půjčování peněz,ale když není zbytí tak si půjčku klidně zase vezmu.

[hana-code-insert name=’sklik250′ /]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *